Za humny je: Švýcarsko

Připravuje se
Zadavatel: JF Production
Žánry: Dokumentární film, Filmová produkce
Datum: 02.08.2015 - dosud

Popis projektu

Skály Labských pískovcůJako náš první pokus přiblížit Vám krásu zajímavých, takřka “zahraničních” lokalit, které jsou nám přesto na dosah ruky, jsme se pro Vás v rámci nově se rodícího projektu Za humny je … Tentokrát jsme se s kamerou vypravili do severních čech, kde se do Labe vlévá poslední řeka na území České Republiky, aby ji následně opustila a pokračovala dále do Německa. Tato výjimečná lokalita se nachází v oblasti Labských pískovců a pro svoji členitost si vydobyla označení České Švýcarsko.

Plavba Hřenskými soutěskamiPlavba soutěskami řeky Kamenice, pohled skrze oblouk Pravčické brány, výstup na hradby loupežnického hradu Šaunštejn, či prohlídka hraničního městečka Hřensko. To je pouze malý výčet aktivit, které můžete v této nádherné severní části Čech zažít. A nesčetné množství vyhlídek společně s nově zbudovanými rozhlednami Vám s tím pomohou a dozajista rozšíří Vaše obzory. Pokud toužíte po tom, pokochat se výhledy, nebo preferujete dlouhé turistické vycházky, vždy v tomto kraji najdete vše co hledáte.

Národní park České Švýcarsko těsně sousedí s jeho německým protějškem, Saským Švýcarskem, kam se vypravíme někdy příště. Už teď jsme ale získali mnoho záběrů z kaňonů, vyhlídek a stolových hor čekajících na brzké zpracování. A na to, kam se s námi vydáte natáčet příště, než budou získané záběry zpracovány, se také můžete těšit už teď. Prozatím Vám napovíme jen tolik, že další ze zemí, kterou máme za humny, je některá ze zemí nacházejících se za velkou louží.

Vyhlídky v Českém Švýcarsku
Mariina vyhlídka v Českém Švýcarsku

Napsat komentář